Op 7 september omtving Amstelglorie een delegatie van de Projectgroep Overamstel. Doel was om deze "plannen-
makers op papier" ook eens de werkelijkheid te laten zien en de betekenis van bouwen naast AG aanschouwelijk te
maken. Daar hoorde ook een rondleiding op AG bij. Een afvaardiging van de BOA met o.a. Petri Schimmel, Trudy
Ruardi en Jan Sisselaar, alsmede bestuursleden Adriaen de Haer en Joop Moes (camerawerk) luisteren met de projektgroep naar een uitleg van Wilfred Reinhold over de oeververlanding bij tuin 1.

 

 

 

 


Volgende foto

Het oog van Adriaen is hier al gevestigd op de plaats, waar volgens de plannen een torenhoog flatgebouw is
gesitueerd, nl. ter hoogte van de lus afrit Utrechtesbrug.  De dames van de projectgroep staan wat wantrouwig uw verslaggever te bezien.  Men heeft 5 leden afgevaardigd, voorwaar betekent dat, dat men waarde hecht aan de impact die de bouw op ons tuinpark zou kunnen hebben.

 

 

 

 

 

 

 

 

Volgende foto

Hier staan we aan de achterkant op tuin 5 (van Trudy Ruardy) en zo is er een perfect zicht op wat nu nog een loofbos is, maar dat later zicht op de woontoren zou zijn.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Volgende foto

Na de rondleiding, die ook leidde langs de A10, waar het OntwkkleingsBedrijf Amsterdam (OBA) denkt "wildwonen" in een strook langs die snelweg te kunnen realiseren, werd in het zonnetje op het terras van het clubgebouw
de plankaarten te voorschijn gehaald om de plannen eens duidelijk te laten zien en onze visie te beluisteren. U ziet hier staand van l.n.r. Eric de Lijser, Trudy Ruardy en Jan Sisselaar. Zittend in de rechterhoek Adriaen de Haer en Wilfred Reinhold. Petri Schimmel (links zittend naast Eric, schrijft mee.

 

 

 

 

 

 

Volgende foto

U ziet een satelietfoto op de tafel liggen. Die omvat het hele gebied van het projekt. Trudy staat op, want de eerste fase (het Amstelkwartier) gaat al eind 2008 in uitvoering. Maar kan dat allemaal wel. Het gesprek werd serieus, want ......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Volgende foto

 
U ziet op de kaart rechtsonderaan een geel ingetekende vlek, bij de rode pijl. Dat is het uiterste puntje van de HoofdGroenStructuur.
Volgens de Amstelglorie-deskundige is het geen uitgemaakte zaak, dat zomaar in die HGS een torenflat neergezet kan worden. Van het team OA was men, na bestudering van een kaart van die HGS, de mening toegedaan, dat er toch een randje over zou zijn om te bouwen.  Vandaar ook de ernstige gezichten bij de projektleidster en haar eerste compaan. Desondanks bllef de stemming opperbest en werd afgesproken, dat we op de hoogte gehouden worden.
Zullen worden (of zelf gaan informeren), hoe het verder gaat. Op Amstelglorie zijn we niet tegen bouwen, maar wel, dat we niet graag tegen een stenen wal willen aankijken.